OČKOVÁNÍ

Nejčastější otázky a odpovědi na téma povinného a nepovinného očkování.

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE 2017

Zájemci oočkování proti chřipce V ROCE 2017 máte nejvyšší čas se přihlásit ke svému registrujícímu lékaři. Pojištěncům nad 65 let je očkování plně hrazeno! DOPORUČUJEME!

KDE SE NECHAT OČKOVAT?

S žádostí o očkování před cestou můžete navštívit svého obvodního lékaře, jakékoliv očkovací centrum, případně se obrátit na specialisty pro cestovní a tropickou medicínu a infekční kliniky.

JSOU OČKOVÁNÍ HRAZENÉ Z POJIŠTĚNÍ?

U každého očkování je určeno, jestli spadá do skupiny plně hrazených z veřejného zdravotního pojištění. O konkrétních podmínkách očkování se informujte u svého lékaře. U nehrazených pojištění je také nutné počítat s cenou za aplikaci očkovací látky. 

S JAKÝM PŘEDSTIHEM JE NUTNÉ OČKOVÁNÍ?

Očkování, která jsou povinná při cestě do vybraných destinací, musejí být provedena s předstihem. Informujte se proto u svého lékaře co nejdříve před plánovanou cestou.

POSKYTUJE OČKOVÁNÍ 100% OCHRANU?

Žádné očkování neposkytuje 100% ochranu, ale významnou měrou může přispět k preventivní ochraně vašeho zdraví. Proti některým onemocněním ani v současné době neexistují účinné léky a očkování je v podstatě jediným způsobem, jak se nemoci vyhnout. 

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ?

Kontaktujte co nejdříve před cestou svého lékaře a informujte se o konkrétních podmínkách pro vaši cestu. V případě povinných očkování je nutné očkování provést s dostatečným předstihem a toto očkování mít při cestě vyznačeno v Mezinárodním očkovacím průkazu.