OČKOVÁNÍ

Nejčastější otázky a odpovědi na téma povinného a nepovinného očkování.

VAXNEUVANCE-nová vakcína pro kojence proti pneumokokům v ordinaci DL v Rýmařově k disposici

Informace na tel.739511036!

KDE SE NECHAT OČKOVAT?

S žádostí o očkování před cestou můžete navštívit svého obvodního lékaře, jakékoliv očkovací centrum, případně se obrátit na specialisty pro cestovní a tropickou medicínu a infekční kliniky.

JSOU OČKOVÁNÍ HRAZENÉ Z POJIŠTĚNÍ?

U každého očkování je určeno, jestli spadá do skupiny plně hrazených z veřejného zdravotního pojištění. O konkrétních podmínkách očkování se informujte u svého lékaře. U nehrazených pojištění je také nutné počítat s cenou za aplikaci očkovací látky. 

DOPORUČUJETE OČKOVÁNÍ DĚTÍ PROTI COVID-19?

Ano,DL v Rýmařově očkování dětí-zatím od 12 roků doporučuje! COVID-19 může mít i u dětí(ale vzácněji)i závažný průběh včetně následné tzv. multiorgánové zánětlivé reakce,která může zanechat na zdraví dítěte následky. Dalším důležitým důvodem je vytvoření tzv.kolektivní imunity(třeba k zabránění vzniku nových mutací)-k té je potřeba proočkovanost populace 75-80%.

A OČKUJETE PROTI  COVID 19?

S JAKÝM PŘEDSTIHEM JE NUTNÉ OČKOVÁNÍ?

Očkování, která jsou povinná při cestě do vybraných destinací, musejí být provedena s předstihem. Informujte se proto u svého lékaře co nejdříve před plánovanou cestou.

Ano-ve všech ordinacích RODIORU očkujeme proti covid 19. Je třeba ale sledovat aktuální stav v menu AKTUALITY!

POSKYTUJE OČKOVÁNÍ 100% OCHRANU?

Žádné očkování neposkytuje 100% ochranu, ale významnou měrou může přispět k preventivní ochraně vašeho zdraví. Proti některým onemocněním ani v současné době neexistují účinné léky a očkování je v podstatě jediným způsobem, jak se nemoci vyhnout. 

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ?

Kontaktujte co nejdříve před cestou svého lékaře a informujte se o konkrétních podmínkách pro vaši cestu. V případě povinných očkování je nutné očkování provést s dostatečným předstihem a toto očkování mít při cestě vyznačeno v Mezinárodním očkovacím průkazu. 

© 2012 RODIOR, s.r.o., 788 03 Nový Malín 417, IČ:29455553 | epartak.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!